ГоловнаПолітика

ЄС готовий підписати політичну асоціацію з Україною до виборів

У Європі відверто говорять, що рішення пов'язане з Кримом

ЄС готовий підписати політичну асоціацію з Україною до виборів
Фото: Макс Левин

Європейський Союз готовий підписати політичну частину Угоди про асоціацію з Україною до президентських виборів, призначених на 25 травня цього року.

Про це заявив президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу на прес-конференції в Брюсселі після екстреного саміту ЄС, який обговорював ситуацію в Криму, пише УНІАН.

"Ми не тільки ще раз підкреслили нашу готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною, але в якості пріоритетного завдання вирішили в терміновому порядку дуже швидко підписати загальні принципи і політичну частину Угоди про асоціацію, включаючи положення про спільну зовнішню політику і політику безпеки", - сказав він.

Баррозу зазначив, що це пов'язано з кризою в Криму, який є "найсерйознішою ситуацією на європейському континенті в питанні миру і стабільності за багато років".

Нагадаємо, Угоду про асоціацію ЄС та України парафували в березні 2012 року.

21 листопада Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням ухвалив рішення припинити процес підготовки до укладення Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Після цього в Україні почалися масові акції протесту.

6 березня прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Україна готова якнайшвидше підписати Угоду про асоціацію з ЄС.

А глава представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський заявив, що в.о. президента Олександр Турчинов має повноваження для підписання Угоди про асоціацію з ЄС від імені України.

Опитування

Как Украине стоит поступить с Крымом, если тот отсоединится?
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter