ГоловнаПолітика

Екс-голова "Укравтодору": політичні призначення в автодорожній галузі можуть остаточно поховати дороги

За останні 15 років в "Укравтодорі" не було жодного керівника, який ремонтував би дороги, стверджує екс-чиновник

Екс-голова "Укравтодору": політичні призначення в автодорожній галузі можуть остаточно поховати дороги
Фото: Макс Левин

Якщо розпочатих реформ "Укравтодору" не завершать, автодорожню мережу України за найближчі два-три роки можна втратити. Тому дуже важливо, щоб "Укравтодор" очолювала людина з досвідом.

Про це повідомив екс-голова "Укравтодору" Володимир Герасимчук.

"Власне, ми її вже втратили, особливо це стосується місцевих доріг, - пояснює Герасимчук. - З 2001 року ремонтні роботи на цих об'єктах різко скоротилися. Асфальтобетон протягом 14 років уже відпрацював свій термін служби, але останнім часом дорогам приділяли дуже мало уваги. Для порівняння: з 1988-1990 років в Україні щороку проводили роботи на 29 тис. км доріг, з яких близько 9 тис. - капітальний ремонт і понад 18 тис. - середній ремонт. Сьогодні ці цифри становлять 200, 300, 600 км на рік", - каже колишній голова "Укравтодору".

"На жаль, за останні 15 років в "Укравтодорі" не було жодного керівника, який ремонтував би дороги. На сьогодні я не бачу альтернативи діючому голові, однак йому необхідний потужний апарат із людей, які пропрацювали в галузі не менш ніж 20 років. Завдання стоять дуже складні, і призначення не професіоналів, а політиків може остаточно позбавити нас доріг", - підсумовує експерт.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter