ГоловнаПолітика

Народу України необхідна зрозуміла і прогнозована валютна політика, - Сергій Арбузов

Арбузов занепокоєний ситуацією, яка склалася навколо курсу національної валюти

Народу України необхідна зрозуміла і прогнозована валютна політика, - Сергій Арбузов
Фото: Макс Левин

Сергій Арбузов підкреслив, що для стабілізації курсу гривні необхідно терміново застосувати збалансовані механізми монетарної політики держави, які діяли раніше, а не вести ручне управління.

"Я, як людина, що довгий час відповідала за блок фінансово-економічних питань в уряді, сьогодні глибоко стурбований тією ситуацією, яка склалася навколо курсу національної валюти. На жаль, останнім часом ми спостерігаємо швидке і неконтрольоване падіння гривні. Це найважливіша проблема на сьогодні в економічному порядку денному, і вона вимагає особливого підходу, тим більше в цей непростий час. Для того, щоб впоратися з нею, треба негайно відійти від політичних декларацій і приступити до конкретної роботи", - зазначив Сергій Арбузов.

Він додав, що, незважаючи на зовнішні впливи, уряду вдавалося тримати стабільним курс гривні протягом останніх трьох років, незважаючи на його незначні коливання.

"Я неодноразово попереджав, що політична нестабільність може завдати серйозного удару по фінансовій системі країни. На жаль, цей процес уже запущено, але його ще можна зупинити. Народ України, банківський сектор чекає чітких і зрозумілих кроків від нового керівництва уряду і НБУ. Причому кроків, продиктованих економічною, а не революційною доцільністю", - додав він.

Сергій Арбузов також здивований інтерпретаціями і висновками деяких ЗМІ, які некоректно подали його слова про нібито готовність працювати в новому уряді. Сергій Арбузов зазначає, що головною метою його заяви було звернути увагу на необхідність об'єднання зусиль різних політичних сил для того, щоб стабілізувати економіку і не допустити, щоб країна скотилася в прірву.

Саме для цього, переконаний Сергій Арбузов, і мають зберегти процедуру правонаступництва - щоб нова влада могла і далі законно використовувати всі необхідні повноваження для стабілізації ситуації в державі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter