ГоловнаПолітика

Лідери опозиції підписали "мирову" з владою (ТЕКСТ УГОДИ)

Деталей угоди поки не розголошують

Лідери опозиції підписали "мирову" з владою (ТЕКСТ УГОДИ)
Фото: EPA/UPG

Лідери ОО Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок і Віталій Кличко підписали з президентом Віктором Януковичем угоду про врегулювання ситуації в країні.

Про це повідомляє УНІАН.

Підписання документа завізували міністри закордонних справ Франції, Німеччини та Польщі, які виступили, нагадаємо, однією зі сторін переговорного процесу. Посланця Путіна, який також брав участь у нічних чотиристоронніх переговорах, не було під час укладення угоди.

В АП на церемонії підписання були голова Верховної Ради України Володимир Рибак, голова МЗС Леонід Кожара, голова АП Андрій Клюєв і посли країн ЄС.

Перед початком підписання, за пропозицією Тягнибока, хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих під час протистояння.

Подаємо повний текст угоди.

"Угода про врегулювання кризи в Україні

Стурбовані трагічними випадками втрати життів в Україні,

Прагнучи негайно припинити кровопролиття,

Рішуче налаштовані прокласти шлях до політичного врегулювання кризи,

Ми, сторони, що нижче підписалися, домовилися про таке:

1. Протягом 48 годин після підписання цієї угоди буде прийнято, підписано і оприлюднено спеціальний закон, який відновить дію Конституції України 2004 року зі змінами, внесеними до цього часу. Підписанти заявляють про намір створити коаліцію та сформувати уряд національної єдності протягом 10 днів після цього.

2. Конституційна реформа, що врівноважуватиме повноваження Президента, уряду та парламенту, буде розпочата негайно і завершена у вересні 2014 року.

3. Президентські вибори будуть проведені одразу після прийняття нової Конституції України, але не пізніше грудня 2014 року. Буде прийнято нове виборче законодавство, а також сформовано новий склад Центральної виборчої комісії на пропорційній основі відповідно до правил ОБСЄ і Венеціанської комісії.

4. Розслідування нещодавніх актів насильства буде проведено під спільним моніторингом влади, опозиції та Ради Європи.

5. Влада не запроваджуватиме надзвичайний стан. Влада й опозиція утримаються від застосування силових заходів.

Верховна Рада України прийме третій закон про звільнення від відповідальності, який поширюватиметься на ті ж правопорушення, що й закон від 17 лютого 2014 року.

Обидві сторони докладатимуть серйозні зусилля для нормалізації життя в містах і селах шляхом звільнення адміністративних та громадських будівель й розблокування вулиць, скверів і площ.

Незаконна зброя має бути здана в органи Міністерства внутрішніх справ України протягом 24 годин з моменту набрання чинності вищезгаданим спеціальним законом (п.1 цієї Угоди).

Після зазначеного періоду всі випадки незаконного носіння та зберігання зброї підпадатимуть під чинне законодавство України. Сили опозиції та влади відійдуть від позицій протистояння. Влада використовуватиме сили правопорядку винятково для фізичного захисту будинків органів влади.

6. Міністри закордонних справ Франції, Німеччини, Польщі та Спеціальний представник Президента Російської Федерації закликають до негайного припинення всіх видів насильства та протистояння.

м. Київ, 21 лютого 2014 року".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter