ГоловнаПолітика

Баррозу висловив Януковичу своє потрясіння подіями в Україні

Президент ЄК закликав до негайного припинення насильства

Баррозу висловив Януковичу своє потрясіння подіями в Україні
Фото: Предоставлено пресс-службой президента Украины

Відбулася телефонна розмова між президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу і президентом України Віктором Януковичем.

Як повідомляє в середу в Брюсселі Європейська комісія, під час телефонної розмови Баррозу висловив своє "потрясіння і тривогу у зв'язку з останніми сутичками в Україні, які привели до загибелі та поранень багатьох людей", повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Він закликав до негайного припинення насильства і рішуче засудив застосування сили для вирішення політичної кризи. Він нагадав про особливу відповідальність українського уряду уникати насильства та поважати права людини та основні свободи", - йдеться в повідомленні.

Крім того, президент Єврокомісії підкреслив важливість ведення політичного процесу всіма суб'єктами "без попередніх умов в дусі спільної відповідальності".

"Він послався на той факт, що в той час, як ЄС як і раніше готовий надати допомогу та сприяння цьому процесу, він також жорстко реагуватиме і на погіршення ситуації. Рада ЄС із закордонних справ розгляне цільові заходи щодо відповідальних за насильство", - повідомляє Європейська комісія про зміст розмови.

Нагадаємо, завтра, 20 лютого, на позачерговій сесії міністрів закордонних справ ЄС розглянуть питання, які саме санкції Євросоюз застосує до українських чиновників.

Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook