ГоловнаПолітика

Конгрес США ухвалив резолюцію на підтримку протестів в Україні

Українським чиновникам погрожували "точковими санкціями"

 Конгрес США ухвалив резолюцію на підтримку протестів в Україні

Члени палати представників конгресу США схвалили резолюцію, в якій йдеться про готовність ввести "точкові санкції" проти причетних до застосування сили до мирних учасників акцій протесту в Україні.

Як повідомляє ІТАР-ТАРС, за документ проголосував 381 конгресмен, проти висловилися лише двоє.

Резолюція висловлює "підтримку демократичним і європейським прагненням народу України, а також його права на вибір майбутнього без залякування і страху". Її автори закликали "США і Євросоюз продовжити спільну роботу з пошуку мирного виходу з кризи і з продовження надання підтримки прагненням мільйонів українців до тісніших відносин з Європою через підписання угоди про асоціацію".

Також у резолюції висловлюють заклик до "уряду України, опозиції і до всіх учасників акцій протесту уникати конфронтації". Українській владі також пропонують "виконувати міжнародні зобов'язання і поважати демократичні права своїх громадян".

Поряд з цим підкреслюється, що уряд України повинен "притягнути до суду відповідальних за насильство щодо мирних учасників акцій протесту і випустити на свободу тих, хто був затриманий за здійснення своїх демократичних прав".

У документі зазначено, що "у випадку подальшого насильства з боку влади проти учасників мирних акцій протесту палата представників конгресу США може розглянути питання про введення точкових санкцій щодо тих, хто віддавав розпорядження чи був причетний до застосування сили".