ГоловнаПолітика

У США синів відомих "регіоналів" обібрали на мільйони доларів

Загалом йдеться про 5,147 мільйона доларів

У США синів відомих "регіоналів" обібрали на мільйони доларів
Фото: pragmaticus.ru

Син лідера "регіоналів" Олександра Єфремова Ігор "інвестував" в американську економіку 1,1 мільйона доларів, які тепер не може повернути. «Інвестувати» в американську фірму Єфремову-молодшому та синові екс-голови Луганської облради Віктора Тихонова Дмитрові порадив заступник луганського губернатора Едуард Лозовський.

Про це пише видання "Наші гроші" з посиланням на матеріали справи судового розгляду в США.

2006 року Лозовський за допомогою Оксенюка створив у США фірму TBM Holdings, яка стала власником усіх українських активів Лозовського. Як з'ясував суд, під час створення Лозовський на вимогу Оксенюка сплатив 750 тис. доларів зайвих коштів. Окрім того, Лозовський втратив ще один мільйон доларів на операції, які запропонував інвестменеджер, пишуть "Наші гроші".

Оксенюк переконав луганчанина передати йому 10% власності TBM Holdings, а потім викупити цю частину за мільйон доларів для того, щоб показати високу ціну майбутніх акцій підприємства на американському фондовому ринку. Однак цих грошей він також не повернув, унаслідок чого борг Оксенюка перед Лозовським сягнув 1,75 млн доларів.

Водночас Оксенюк порадив Лозовському знайти інших інвесторів з України, і луганчанин порекомендував Ігоря Єфремова, Дмитра Тихонова та Світлану Іванову. Ті вклали в інвестиційні фірми Оксенюка 3,1 млн доларів (кожен по одному мільйону, Єфремов - 1,1 млн), проте ці гроші також не повернулися.

Наприкінці 2012 року суд постановив повернути гроші українцям, однак Оксенюк повідомив спочатку, що в нього вкрали доступ до рахунків у латвійському банку, а згодом - що цей рахунок узагалі закрито.

Останнє судове засідання щодо виконання рішення мало відбутися 6 лютого. Цього дня Оксенюк мав повідомити, чи вдалося йому вирішити проблеми з рахунком. Наразі грошей не повернуто.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter