ГоловнаПолітика

Аналітик закликав не панікувати через коливання курсу гривні

Подорожчання валюти може змінитися на її подешевшання

Аналітик закликав не панікувати через коливання курсу гривні
Фото: vopros.ua

Коливання курсу обміну гривні не є приводом для паніки, вважає директор інвестиційного департаменту ІК Concorde Capital Андрій Герус.

За словами експерта, зараз зміна курсу не перетнула межу в 5%, хоча і спостерігається швидка корекція. "Це, можна сказати, нормальний процес для ринкових країн, тим паче - для перехідних економік. Не кажучи вже про те, що зараз на економічні тренди шалено тиснуть Майдан і його рухи. Багато представників бізнесу схильні "притримати" свою діяльність до кращих часів, особливо це стосується проектів розвитку. З іншого боку, нинішня ситуація надає широкі можливості спекулянтам, з якими треба боротися", - сказав він у коментарі виданню ForUm.

Герус зазначив, що приватні компанії за рахунок закупівель інвалюти зараз страхують свої бізнес-ризики. "Виникає своєрідне замкнене коло: долари і євро дорожчають через попит, а він росте через ослаблення гривні. Це коло можна розірвати затвердженням нового складу Кабміну, іншого настільки сильного позитивного сигналу поки що не буде", - пояснив аналітик.

Він наголосив на тому, що українці за останні роки звикли до стабільності курсу гривні. "А тепер вони бачать швидку зміну цифр у обмінниках - і, звісно, хвилюються. Але питання в тому, що незабаром подорожчання інвалюти може зупинитися і, ймовірно, зміниться на її подешевшання. Тому, намагаючись щось виграти від цих стрибків, громадяни можуть лише втратити гроші (як це зазвичай і трапляється). Виграють у таких ситуаціях насамперед досвідчені фінансові оператори", - підсумовує фахівець.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter