ГоловнаПолітика

Позицію КПУ щодо законів від 16 січня перекручують, - прес-служба

Позиція партії не заважала домовленості між владою й опозицією, каже Симоненко

Позицію КПУ щодо законів від 16 січня перекручують, - прес-служба

Позицію фракції КПУ щодо законів 16 січня свідомо перекручують.

Сьогоднішні звинувачення деяких журналістів на адресу Компартії у підтримці «диктаторських» законів - це свідоме і навмисне перекручування позиції КПУ, яку лідер партії озвучив на вчорашній прес-конференції.

Про це повідомляють у прес-службі КПУ.

Ще до початку голосування, Петро Симоненко в інтерв'ю журналістам чітко заявив, що комуністи не голосуватимуть за скасування законів «16 січня», якщо не отримають гарантії, що принципові для ветеранів і всього українського народу законопроекти будуть виведені за рамками обговорення.

Йшлося про закони №2179а та №2178а, внесених фракцією КПУ, якими вводилася кримінальна відповідальність за руйнування й осквернення могил та пам'ятників радянським воїнам-переможцям, партизанам і підпільникам, воїнам-інтернаціоналістам. Тобто, ці закони захищають пам'ять про тих, хто віддав свої життя в ім'я миру на землі.

Оскільки таких гарантій комуністи не отримали, фракція утримувалася під час голосування. Петро Симоненко підкреслив, що позиція фракції КПУ під час голосування законів 16 січня визначалася тим, що всі їх положення були взяті із законодавства країн ЄС і США.

«Комуністи усвідомлювали, що для скасування законів, ухвалених 16 січня Радою, голосів і без фракції Компартії вистачало. А значить, наша позиція не заважала процесу домовленості між владою й опозицією, до якої комуністи закликали всі сторони конфлікту. Отже, це не вплине на відновлення громадянського миру і спокою.

Коли стало очевидно, що за цими принциповим законопроектами під тиском КПУ досягнута домовленість про ухвалення їх в пакеті з іншими законами, фракція Компартії повернулася до активної роботи в залі Верховної Ради», - підкреслив Симоненко.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter