ГоловнаПолітика
Спецтема
Парламентские выборы

У ЦВК кажуть, що вибори в Раду дуже схожі на європейські

Михайло Охендовський вважає, що Україна доклала максимальних зусиль для організації виборів.

У ЦВК кажуть, що вибори в Раду дуже схожі на європейські
Фото: news2000.com.ua

Член Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський не драматизує ситуацію у зв'язку з негативними попередніми оцінками виборів міжнародними спостерігачами.

"Я вважаю, що докладні коментарі зараз будуть завчасними. Доволі складно протягом декількох годин зрозуміти й оцінити висновки, які, очевидно, готувалися протягом тривалого часу. Не приховую, сьогодні я очікував почути справедливу та неупереджену оцінку тих зусиль, які і Центральна виборча комісія, і наша держава загалом протягом останнього року докладали, щоб організувати вільні та чесні вибори народних депутатів України", - сказав він.

Член ЦВК наголосив, що опублікована сьогодні заява про попередні результати та висновки європейських місій зі спостереження за виборами не містить жодних оцінок достовірності результатів і законності виборів, а також їх відповідності загальновизнаним міжнародним стандартам.

"На мою думку, ця заява є переліком проблем, які традиційно виникають під час організації виборів у багатьох країнах Східної Європи. Очевидно, що ці проблеми оцінено так, як вони бачаться очима західних спостерігачів, які представляють країни розвиненої демократії. Справжньої ж оцінки самих виборів, як, перш за все, технічного процесу, як процедури ми, на жаль, наразі не побачили. Хотілося б сподіватися, що саме така оцінка, причому без зайвого превалювання політичного компонента, буде дана у фінальному звіті місії Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ", - додав він.

Переважна більшість з майже чотирьох тисяч міжнародних спостерігачів на виборах народних депутатів України вже оприлюднили свої попередні оцінки виборчого процесу в нашій державі. Вони наголошують на створенні належної законодавчої бази для проведення демократичних виборів, на змагальному характері виборчого процесу, можливості для виборців обирати з різних політичних партій, на спокійному і мирному проведенні дня голосування. Переважна більшість міжнародних спостерігачів позитивно оцінили процес голосування та підрахунку голосів— із заяви МЗС України

Охендовський вважає важливим той аспект, що заява спостерігачів не ставить під сумнів дані про відображення в повній мірі результатами виборів волевиявлення українських виборців.

"У ній зазначено, що виборчий процес був дійсно конкурентним на всій території України, а виборці мали можливість вибирати із широкого спектру партій і кандидатів. Процес голосування та підрахунку голосів організовано належно. Таким чином, легітимність новообраного парламенту вже зараз не викликає жодних сумнівів ні в Україні, ні за кордоном", - упевнений член ЦВК.

Нагадаємо, сьогодні, 29 жовтня, міжнародні спостерігачі з Парламентської асамблеї ОБСЄ заявили, що, за результатами парламентських виборів, демократичний процес в Україні повернув у зворотний бік.

У попередньому звіті місії Канади сказано, що вибори у Верховну Раду супроводжувала низка порушень у багатьох регіонах, що не дозволяє назвати вибори повністю чесними.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter