ГоловнаПолітика
Спецтема
Парламентские выборы

ПАРЄ порекомендувала Україні перейти на пропорційну систему виборів

В організації вважають, що зміни потрібно закріпити в Конституції.

ПАРЄ порекомендувала Україні перейти на пропорційну систему виборів
Фото: EPA/UPG

Парламентська асамблея Ради Європи рекомендує Україні закріпити в Конституції пропорційну систему виборів Верховної Ради з відкритими списками.

Про це на прес-конференції сказав керівник спостережної місії ПАРЄ Андреас Гросс.

"Уперше за всю історію Венеціанська комісія та Парламентська асамблея Ради Європи надали свої рекомендації, які зводяться до того, що Україна повинна була б мати пропорційну систему з відкритими списками. Напевно, цим шляхом варто йти і записувати це в нову Конституцію для того, щоб не було необхідності змінювати виборче законодавство щороку перед новими виборами", - сказав він.

Я надзвичайно занепокоєний політичною ситуацією у вашій країні. Найбільше вражає те, що сьогодні українське суспільство не має реальної політичної альтернативи.— Андреас Гросс, голова делегації спостерігачів Парламентської асамблеї Ради Європи

При цьому Гросс зазначив, що ПАРЄ вже наголошувала на необхідності вдосконалення виборчого законодавства, оскільки до чинного є безліч претензій.

Варто відзначити, що раніше голова моніторингового комітету ПАРЄ Андрес Еркель заявляла про сприяння мажоритарної системи використанню адміністративного ресурсу і маніпуляцій.

Нагадаємо, спостерігачі від ОБСЄ вважають, що парламентські вибори в Україні проходили недостатньо прозоро. У своєму звіті представники організації назвали їх "кроком" назад від демократії.

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більд занепокоєний, що цьогорічні вибори до Верховної Ради є "кроком назад" у демократичному процесі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter