ГоловнаПолітика

Спостерігати за виборами від "Народної дипломатії" будуть представники земляцтв Росії

Місія буде представлена в східних і західних областях України.

Місія спостерігачів за виборами до Верховної Ради України від Фонду розвитку інститутів громадянського суспільства "Народна дипломатія" розпочне свою роботу в четвер, повідомив представник Фонду Олександр Бердицький.

"У рамках цієї місії спостереження Фонд організував приїзд в Україну представників земляцтв, тобто тих людей, які проживають у Росії, мають російське громадянство і, тим не менше, походять з України, вони народилися тут, вони представляють Україну, вони розуміють, що і як тут відбувається", - розповів він на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

Зрозуміло, що остаточні висновки ми оформимо після дня голосування. Але вже зараз можна говорити про те, що є необхідні можливості для донесення до виборця своїх програм і платформ у кандидатів і політичних сил— Володимир Гаркун, голова місії спостереження від Виконкому СНД

Олександр Бердицький уточнив, що місія нечисленна, її спостерігачі будуть представлені в східних, західних областях.

"Ми сподіваємося, що це спостереження буде не тільки актом народної дипломатії, що саме по собі дуже важливо, але й матиме практичне значення", - наголосив він.

Своєю чергою, представник Фонду, данський політолог і журналіст Йоханнес Вамберг Андерсен зазначив, що мета діяльності Фонду - зміцнення демократії, громадянського суспільства.

За його словами, в Україні дуже багато проблем, у тому числі під час виборчого процесу.

"Але Україна поки не стала ні Білоруссю, ні Росією", - сказав Й. В. Андерсен.

Свій звіт за результатами виборів місія планує оприлюднити 30 жовтня.

Парламентські вибори в Україні призначено на 28 жовтня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter