ГоловнаПолітика

Євросоюз вимагає від України розслідувати зникнення Развозжаєва

Звинувачення, висунуті проти української влади, дуже серйозні, зазначає ЄС.

Євросоюз закликав Україну ретельно розслідувати зникнення російського опозиціонера Леоніда Развозжаєва.

"Ми поінформовані про ситуацію стосовно російського громадянина Леоніда Развозжаєва, а також нам відомо про заяви Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Нині ми вивчаємо факти", - сказано в повідомленні представництва ЄС в Україні.

"Звинувачення, які з'явилися в цій справі, дуже серйозні. Багато питань потребують вивчення. Це означає, що українські органи влади повинні ретельно розслідувати цю ситуацію", - наголошують у повідомленні.

Якби це питання не було узгоджено, то сьогодні чи вчора командувач прикордонними військами пан Литвин мав би подати у відставку. Адже якщо літаки перелітають через кордон безконтрольно, або з групою спецпризначенців російських спецслужб, які діють на території України, - то я в це не вірю— Олександр Скіпальський, екс-замголови СБУ

Нагадаємо, 19 жовтня Развозжаєв прибув в офіс Управління верховного комісара (УВКБ) ООН на вул. Лаврській у Києві для реєстрації та отримання правової консультації. У процесі консультування було оголошено перерву, він вийшов із приміщення і не повернувся. 22 жовтня прес-служба Басманного районного суду Москви повідомила, що Развозжаєва 21 жовтня заарештували на термін до 16 грудня

Прес-служби Генпрокуратури, Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ України заявили, що не причетні до вивезення Развозжаєва в Росію. Держприкордонслужба України заявила, що Развозжаєв покинув нашу країну "в установленому порядку" й ні на що не скаржився.

Сам Развозжаєв пізніше розповів, що його вивезли в наручниках спецслужби та застосовували до нього катування.

Минулого тижня СК РФ порушив кримінальну справу стосовно координатора "Лівого фронту" Сергія Удальцова, його помічника Костянтина Лебедєва, а також помічника депутата Держдуми Іллі Пономарьова, активіста "Лівого фронту" Развозжаєва за фактом підготовки до організації масових заворушень. Приводом послужили результати перевірки відомостей, викладених у фільмі "Анатомія протесту-2", що його показав канал НТВ 5 жовтня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter