ГоловнаПолітика

Медведчук підтримав протестуючих академіків

Лідер громадського руху "Український вибір" закликав владу збільшити фінансування науки.

Медведчук підтримав протестуючих академіків
Фото: tsn.ua

Лідер громадського руху "Український вибір" Віктор Медведчук підтримує акції протесту українських вчених.

Про це він написав у своєму блозі, розміщеному на сайті "Кореспондент".

"Наука в Україні, без перебільшення, животіє, - вважає політик. - Питомі витрати на наукові дослідження в розрахунку на одного наукового співробітника в Україні майже втричі менші, ніж у Росії, у 34 - ніж у Південній Кореї і більш ніж у 70 разів, ніж в США. Тут вже не до Нобелівських премій - впору говорити про розруху".

За словами автора блогу, все це суперечить програмі економічних реформ Президента України на 2010 - 2014 рр., особливо положенням розділу "Розвиток науково-технічної та інноваційної сфери", в якому прямо говориться про необхідність безперервного нарощування фінансування наукової діяльності. Медведчук попереджає, що "такий підхід влади вже найближчим часом не дозволить зберігати навіть видимість наукової діяльності в країні".

На думку політика, такий підхід влади вже найближчим часом не дозволить зберігати навіть видимість наукової діяльності в країні.

"Хоча, щоб підтримати українську науку "на плаву", потрібні зовсім незначні витрати порівняно із захмарними тратами на утримання роздутого чиновницького апарату, силових структур, на прожекти на зразок проведення зимової олімпіади", - вважає Медведчук.

Незважаючи на це, на його думку, найуживанішим у наукових установах словом давно вже стало "скорочення".

Нагадаємо, що профспілка вчених НАН України 24 жовтня має намір пікетувати Кабмін, Адміністрацію Президента та обласні державні організації з вимогою збільшити фінансування наукової сфери. В якості причини акції організатори називають невиконання домовленостей між представниками профспілки і урядом від 24 травня 2012 року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter