ГоловнаПолітика

Посол ЄС визнав наявність політв'язнів в Україні

Україна стає в'язнем Юлії Тимошенко, вважає він.

Посол ЄС визнав наявність політв'язнів в Україні
Ян Томбинский
Фото: argumentua.com

Голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський заявив, що в Україні є ув'язнені з політичних мотивів.

Про це він сказав в інтерв'ю "Польському радіо".

"Політв'язні в Україні є, і це твердження можна навіть почути від осіб, які близько пов'язані з нинішнім табором влади. Цю проблему обговорюють і українські політики, і всі політики ззовні, партнери України", - сказав Томбінський.

За його словами, українська влада дедалі більше усвідомлює, що затягування ситуації з Юлією Тимошенко робить з України в'язня цієї справи.

"Діалог з Україною триває на різних політичних рівнях, і в мене складається враження - сьогодні українська влада все більше усвідомлює, що затягування цієї ситуації робить із країни в'язня цієї справи. І так само, як Юлія Тимошенко є в'язнем, так і Україна стає в'язнем Юлії Тимошенко", - зазначив посол.

Відповідаючи на запитання про санкції проти української влади, якщо ситуація залишиться без змін, Томбінський допустив таку можливість.

"Ситуація в Україні буде предметом дискусії міністрів закордонних справ під час засідання Ради міністрів у Брюсселі 14 листопада. І такого типу сценарії, евентуально, будуть розглядати", - повідомив він.

Утім сценарій застосування санкцій він назвав найгіршим.

Нагадаємо, 3 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію, якою затвердила визначення терміну "політичний ув'язнений".

Представники української опозиції впевнені, що вже на наступній сесії ПАРЄ визнає політув'язненими Юлію Тимошенко та Юрія Луценка.

Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook