ГоловнаПолітика

Європейські експерти визнали український закон про вибори занадто складним

Водночас дослідники схвалюють повернення до змішаної системи.

Виборче законодавство України занадто складне, тому важко контролювати його виконання.

Таку думку висловив Бернар Овен, політолог, генеральний секретар Центру порівняльних досліджень виборів Університету Пантеон-Ассас Париж II, під час круглого столу на тему "Чи гарантує присутність міжнародних спостерігачів прозорість проведення виборів?".

"Мені було приємно побачити, що новий закон - результат компромісу. Характерна риса цього закону - увага до прозорості, це великий крок уперед. Але є вада: закон дуже складний, - розповів експерт. - Ми удвох працювали над законом 10 днів. Якщо хтось буде працювати багато - наприклад, у день виборів, він може помилятися. Тому закон повинен бути максимально простим. Цей самий закон може здатися занадто складним для міжнародних спостерігачів, їм може бути важко зрозуміти, де він працює, а де ні".

Овен також зазначив, що схвалює повернення до змішаної системи виборів: "У Європі є негативні приклади виборів за пропорційною системою. Вони залишаються без уряду по кілька місяців. Якщо ми складемо всі ці періоди з 1945-го, Бельгія, Нідерланди, Фінляндія були без урядів 4 роки. Це не дуже добра справа для демократії, яка розвивається".

Експерт також зазначив, що механізм складання списків виборців в Україні складний. Втім, проблеми зі списками виникають у багатьох країнах, оскільки скласти їх ідеально дуже складно.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter