ГоловнаПолітика

Рівень підтримки парламенту впав до історичного мінімуму

Експерти бачать в Україні дедалі більше ознак авторитаризму.

Рівень підтримки парламенту впав до історичного мінімуму
Фото: Макс Левин

Рівень підтримки Верховної Ради зараз найнижчий за всю історію - 75% українців не задоволені її роботою.

Про це під час круглого столу повідомив заступник гендиректора - директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко.

"Зараз ми маємо найнижчий за всю історію спостережень рівень підтримки парламенту", - зазначив Якименко.

За даними Центру Разумкова, 75% українців не задоволені роботою ВР, водночас лише 15% громадян вважають парламент незалежним органом влади, а більшість вважає його залежним від Президента.

Верховна Рада стала органом "законодавчого освячення" президентських та урядових ініціатив, говориться в дослідженні.

Коли немає дискусії між владою і опозицією, коли опозиція сидить у в\'язниці - це прямий шлях до авторитаризму, до диктатури, і ми наразі рухаємося в цьому напрямку— Віталий Кличко, лідер партії "УДАР"

Парламентаризм в Україні перебуває на межі знищення, натомість набирає силу суто президентська модель влади з ознаками авторитаризму.

"По суті, ми маємо девальвацію парламентаризму, але ми зараз маємо шанс на відновлення цієї функції. Цей шанс дають вибори", - підкреслив Якименко.

Нагадаємо, Президент Віктор Янукович раніше висловився за повернення парламенту статусу органу влади, який безпосередньо представляє інтереси громадян. За його словами, Рада зараз функціонує в режимі "закритого елітного клубу".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter