ГоловнаПолітика
Спецтема
Парламентские выборы

В опозиції заговорили про маніпуляції Центрвиборчкому

Руслан Князевич вважає, що ЦВК відмовилася йти "шляхом відкритості та демократичності".

В опозиції заговорили про маніпуляції Центрвиборчкому
Фото: novostey.com

Рішення ЦВК про допуск до серверних окружних комісій тільки голови комісії та операторів системи, відкриває можливість для маніпуляцій.

Про це заявив представник партії "Батьківщина" в Центрвиборкомі Руслан Князевич.

"Те, що відбулося сьогодні, ще раз засвідчило, що в більшості Центральної виборчої комісії немає ніякого бажання йти шляхом відкритості та демократичності виборчого процесу", - зазначив він.

Депутат нагадав, що рішенням ЦВК заборонила доступ у серверні окружкомів не тільки кандидатам, представникам партій і спостерігачам, але і членам комісій.

Так, у приміщенні серверної мають право перебувати системний адміністратор, оператори електронної системи "Вибори", голова окружної комісії і член комісії, відповідальний за перевірку протоколів.

Окрім цього, ЦВК відмовилася вже передані результати вивішувати для загального ознайомлення. "Тобто вони залишаються тільки в голови комісії, але ніхто їх не побачить", - вказав він.

З огляду на висновки головного науково-експертного управління апарату парламенту, який буквально розгромив цей законопроект, відеофіксація буде ще й даремною. Але не наша справі давати оцінки. Будемо виконувати.— Андрій Магера, замголови Центрвиборкому

На думку Князевича, інформація, яка оновлюватиметься на сайті ЦВК, не зможе захистити від зловживань. "У нас були випадки, коли на кілька годин зависала система, і не вдавалося перевірити, які дані було внесено в систему. Теоретично, можуть передати що завгодно, а якщо немає змоги перевірити на рівні окружної комісії, то на рівні ЦВК відстежити правильність інформації дуже складно", - констатував він.

Князевич також нагадав, що на попередніх виборах не було прямої заборони на присутність членів комісій при передачі даних.

Представник "Батьківщини" зазначив, що з формально-правового погляду дані, які передають шляхом електронної системи, не мають юридичного значення, вони несуть лише оперативний, технічний характер.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter