ГоловнаПолітика

Мер Донецька: 95% жителів міста говорять російською

Коли ми працюємо з донецькими письменниками, то не ділимо на українські та російські книжки, заявив Лук'янченко.

Мер Донецька: 95% жителів міста говорять російською
Фото: http://lifedon.com.ua

Рішення про надання російській мові статусу регіональної в Донецьку не спричинить "сенсаційних змін".

Про це сьогодні після сесії міськради заявив журналістам мер Донецька Олександр Лук'янченко.

"Просто не будуть, напевно, ставити питання в різних інстанціях, чому ті чи інші папери надходять російською мовою. І все. У нас, я думаю, що жодних змін серйозних не буде, тому що ми з вами всі практично, 95%, висловлюємося, офіційно і неофіційно, російською мовою. Тож жодних сенсаційних змін, я думаю, не буде", - сказав мер.

Крім того, мер зазначив, що на підтримку російської мови 2013 року з бюджету будуть виділені незначні суми.

Потрібно і державній мові гарантувати захист. Повинні бути закони і про регіональні мови, і про державну мову.— Володимир Олійник, Партія регіонів

"Я думаю, що це найбільш незначні суми, які будуть виділені на одному рівні на літературу російську і українську. Коли ми працюємо з донецькими письменниками, то ми практично не ділимо на українські та російські книжки. Ми підтримуємо і одних, і других однаково абсолютно. Будь-які починання наших письменників, поетів і прозаїків підтримуємо", - заявив Лук'янченко.

"Найголовніше, щоб ця література була на злобу дня, щоб вона була цікава, відображала сучасне життя наших людей", - резюмував мер.

Нагадаємо, Донецька міськрада в п'ятницю надала російській мові статусу регіональної в місті.

Зазначимо також, статус регіональної російській мові, відповідно до закону про мови, вже надали Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Херсонська, Харківська облради, а також Ізмаїльська, Одеська, Севастопольська, Харківська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька і Луганська міськради.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter