ГоловнаПолітика

Журналістці СТБ погрожують, вимагаючи припинити професійну діяльність

Представниця ЗМІ пов'язує погрози із захистом Біличанського лісу.

Журналістці телеканалу СТБ і депутату Коцюбинської селищної ради (житловий масив Біличі біля Києва) Ірині Федорів погрожують і вимагають припинити журналістську діяльність.

Про це вона повідомила у своєму блозі на "Українській правді", підтвердивши інформацію "Телекритиці".

"Мені та моїй родині погрожують: вимагають припинити журналістську діяльність щодо "цієї" теми", - написала Федорів.

За словами журналістки, 20 вересня о 23:22 їй на мобільний зателефонував невідомий чоловік, який порадив більше часу проводити зі своєю родиною, тому що вона стоїть на шляху в якихось людей, які мають "десь" багатомільйонні інтереси.

"Він сказав, що знає, що в мене багато впливових знайомих і друзів, але дав зрозуміти, що ці люди поруч зі мною і з моїми рідними не будуть увесь час. На моє прохання конкретизувати, яку саме тему, якою я займаюся, він має на увазі, він не захотів відповісти", - зазначила журналістка, в якої, за її словами, є свідок факту дзвінка.

"Після аналізу ситуації з редакцією ми дійшли висновку, що погрози можуть стосуватися теми, яку редакція програми "Вікна-новини" разом з іншими телеканалами, інтернет- та друкованими ЗМІ веде протягом останніх 4 років - незаконне надання Біличанського лісу в приватну власність. Тон і зміст розмови не залишають у мене сумнівів розцінювати їх як реальну загрозу життю та здоров'ю мені та моїй родині", - заявила Федорів.

21 вересня вона написала заяву про злочин у приймальні Міністерства внутрішніх справ України. Також відповідне звернення було скероване на ім'я Дар'ї Чепак як керівника Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів.

Нагадаємо, Ірина Федорів із листопада 2010 року є депутатом Коцюбинської селищної ради й активно захищає Біличанський ліс.

Боротьба за Біличанський ліс триває з 2008 року. У лісі вели вирубування дерев, частину лісу було передано приватним структурам під забудову - незаконно. Лише наприкінці червня за рішенням суду Біличанський ліс повернули у власність Києва.

12 липня депутати Київради підтримали проект рішення "Про погодження розширення Національного природного парку Голосіївський".

Зазначимо також, нині журналісти ведуть активну боротьбу проти закону про наклеп, який ухвалено в першому читанні Верховною Радою 18 вересня. Представники ЗМІ, зокрема, створили в соціальній мережі Facebook групу противників закону про наклеп "Скажи ні закону про наклеп. Це стосується кожного".

Крім того, Національна спілка журналістів України, Комісія з журналістської етики та Незалежна медіа-профспілка вимагають від спікера Володимира Литвина та керівників фракцій Партії регіонів, КПУ, Народної партії відхилити законопроект про наклеп або принаймні не розглядати його до отримання висновку Ради Європи.