ГоловнаПолітика

Янукович урізав повноваження прокурорів

Закон повинен мати позитивні наслідки для економіки.

Янукович урізав повноваження прокурорів
Фото: Макс Левин

Президент Віктор Янукович підписав закон, яким позбавлено прокурорів низки повноважень із нагляду за дотриманням законів в економічній сфері.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Радник Президента - керівника Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Андрій Портнов пояснив суть нововведень.

За його словами, закон позбавляє прокуратуру права вносити приписи і протести, ухвалення яких вимагало від фізичних та юридичних осіб безумовного і невідкладного виконання вимог прокурора.

Зупинка підприємницької діяльності з ініціативи прокурора тепер може бути здійснена тільки за рішенням суду, що дозволить впровадити змагальний судовий порядок у відносинах між прокурором і суб'єктом підприємницької діяльності.

Портнов очікує, що такий підхід матиме позитивні економічні наслідки.

Норми підписаного закону також вимагають, щоб повноваження прокурора з виявлення порушень закону здійснювалися винятково після прийняття мотивованої постанови, з чітким зазначенням підстав для їх здійснення.

Законом передбачено обов'язок надання такої постанови особі, щодо якої здійснюють перевірку, за нею також закріплено право на оскарження цієї постанови в суді. Все це має сприяти посиленню судового контролю за діяльністю органів.

  "

Разом із тим Президент вважає, що цей крок є важливим, але недостатнім для завершення реформи прокуратури", - зазначив Портнов, додавши, що процес приведення повноважень прокуратури до європейських стандартів продовжиться.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила цей закон 18 вересня. Генпрокурор Віктор Пшонка підтримав передбачені документом обмеження повноважень прокуратури.