ГоловнаПолітика

Литвин: закон про наклеп не буде ухвалено парламентом

За словами спікера, "практично відсутня грань між наклепом і критикою".

Литвин: закон про наклеп не буде ухвалено парламентом
Фото: segodnya.ua

Закон про посилення відповідальності за посягання на честь і гідність людини не буде ухвалено.

Про це голова ВР Володимир Литвин сказав під час зустрічі з членами передвиборної місії Тимчасового Комітету ПАРЄ зі спостереження за виборами в Україні 28 жовтня 2012 року, повідомили в прес-службі Верховної Ради.

Литвин висловив думку, що ухвалення такого закону зараз не актуально, оскільки "практично відсутня грань між наклепом і критикою".

Не мені вам розказувати, скільки коштує політична чорнуха або порнуха. Закон потрібен, щоб ви не писали фігню.  — Ярослав Сухий, Партія регіонів

"Якщо й ухвалювати такий закон, то в ньому обов'язково повинна бути позиція про те, що норму щодо посилення відповідальності за наклеп не повинні використовувати як інструмент тиску на ЗМІ політики та державні службовці, які є публічними особами", - зазначив спікер.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада України схвалила в першому читанні проект закону, який передбачає введення кримінальної відповідальності за наклеп. Законопроектом передбачається покарання за наклеп - ув'язнення на строк до 3 років.

Об'єднана опозиція заявила про те, що її депутати готують подання до Конституційного суду щодо законопроекту про наклеп.

ОБСЄ також сподівається, що Верховна Рада у другому читанні відхилить закон про наклеп.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter