ГоловнаПолітика
Спецтема
Парламентские выборы

ГПУ відкинула звинувачення у бездіяльності на виборах

Порушення на виборах - компетенція ЦВК, заявили у відомстві.

ГПУ відкинула звинувачення у бездіяльності на виборах
Фото: www.segodnya.ua

Генпрокуратура заперечує звинувачення заступника голови Центрвиборчкому Андрія Магери в нереагуванні на звернення ЦВК щодо масових змін виборцями місця голосування.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"У Генеральну прокуратуру України від ЦВК протягом серпня-вересня поточного року надійшло тільки одне звернення щодо цього питання, яке торкалося публікацій у мережі Інтернет щодо одного з кандидатів у народні депутати у Київській області", - сказано в повідомленні.

У Генпрокуратурі зазначили, що відповідно до законодавства питання порушення виборчого законодавства кандидатами в народні депутати належать до компетенції ЦВК.

У повідомленні зазначено, що в разі виявлення у процесі розгляду питання на засіданні ЦВК ознак вчинення злочину чи іншого правопорушення, Центрвиборчком повинен ухвалити рішення про звернення до відповідних правоохоронних органів і надати їм відповідні матеріали.

"Однак ЦВК рішення про скерування до Генеральної прокуратури України матеріалів щодо перевірки законності дій згаданого кандидата в народні депутати України не приймала", - наголосили у відомстві.

Також у Генпрокуратурі зазначили, що надіслали звернення заступника голови ЦВК для перевірки керівнику Служби розпорядника Державного реєстру виборців, яка зобов'язана скерувати в органи прокуратури відповідні матеріали в разі встановлення фактів порушень, що вимагають прокурорського втручання.

Окрім того, в Генпрокуратурі зазначили, що не отримували заяв від громадян зі скаргами на примусову зміну місця голосування.

Нагадаємо, вчора Магера заявив, що Генеральна прокуратура ігнорує звернення Центрвиборчкому щодо перевірки необґрунтованої міграції виборців.