ГоловнаПолітика

Більд поскаржився, що МЗС заборонило побачення з Тимошенко

Грищенко відповів, що тюремною сиситемою України не керує.

Більд поскаржився, що МЗС заборонило побачення з Тимошенко
Фото: EPA/UPG

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявляє, що він не зміг провести нещодавно побачення з Юлією Тимошенко, яка відбуває покарання в колонії в Харкові, оскільки цьому противилося МЗС України.

За словами шведського міністра, Тимошенко на побачення виділено 4 години на місяць. Однак після прохання організувати зустріч з екс-прем'єром з дотриманням усіх формальностей, йому в цьому було відмовлено.

"Нам сказали, що МЗС не дозволило", - заявив Більдт.

У відповідь керівник зовнішньополітичного відомства України Костянтин Грищенко заявив, що якщо у шведського міністра буде бажання відвідати Харків, побачити, як працюють ті чи інші інституції, то українське МЗС підготує для нього "чудовий протокол".

Судове переслідування Юлії Тимошенко призведе до того, що громадськість в Україні перестане поважати закон в цілому.— Джон Теффт, посол США в Україні

При цьому Грищенко підкреслив, що МЗС не управляє тюремною системою України.

Нагадаємо, Державна пенітенціарна служба відмовила Юлії Тимошенко у зустрічах з міністром закордонних справ Швеції Карлом Більдтом, колишнім президентом Європейського парламенту Єжи Бузеком і послом Швеції в Україні Стефаном Гуллгреном.

Керівництво ДПтСУ проінформувало про це Міністерство закордонних справ України.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter