ГоловнаПолітика

Олійник: захищати потрібно і українську, і російську

На думку "регіонала", люди пожвавилися, тому що відчули захист мов нацменшин.

Олійник: захищати потрібно і українську, і російську
Фото: vtabloid.com

Говорити про федералізацію України на підставі мови немає підстав, оскільки таке рішення може бути ухвалене тільки на референдумі.

Про це в ексклюзивному коментарі LB.ua заявив депутат від Партії регіонів Володимир Олійник.

"Говорити про розкол України немає сенсу. Я був у Криму і скрізь, де зустрічався в виборцями, говорив українською - і мене розуміли. На побутовому рівні проблем немає, тому що російська та українська мови рідні. Але на державному рівні і державній, і мовам нацменшин потрібно надати захист", - зазначив "регіонал".

Ківалова і Колесніченка вже давно прозвали "валуєвими" ХХІ віку.— Ірина Фаріон, ВО "Свобода"

На думку Олійника, такі гарантії повинні міститися у відповідних законах.

"Скрізь, де я був, досить спокійно щодо мовного питання. Але люди пожвавилися тому, що підтримують регіональні мови. Однак потрібно і державній мові гарантувати захист. Повинні бути закони і про регіональні мови, і про державну мову", - вважає депутат.

Відповідаючи на питання про підтримку інших регіональних мов, крім російської, Олійник зазначив, що кримські татари, зокрема, "порушуватимуть це питання, тому що мають на це законну підставу і можуть захищати своє право в суді".

Нагадаємо, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, екс-губернатор Донецької області Анатолій Близнюк також вважає, що думки про розкол України на мовному ґрунті є дурістю.

Зазначимо також, російська мова стала регіональною практично на всій території Сходу та Півдня України, тимчасом як Тернопільська обласна рада закликала Конституційний суд України визнати неконституційним закон про мови.