ГоловнаПолітика

Буковинське село хоче зробити регіональною свою мову

Однак у депутатів виникло багато запитань щодо введення норм закону.

Депутати Тарасівецької сільської ради Новоселицького району Чернівецької області переважною більшістю голосів визнали на території села румунську (молдавську) мову регіональною.

За словами сільського голови с. Тарасівці Сергія Тігу, таке рішення депутати сільради прийняли "для збереження і розвитку рідної мови переважної більшості жителів села визнати його регіональним", повідомляє "Молодий Буковинець"

"Депутати вирішили узаконити румунську (молдавську) мову як робітник у сільській раді, зокрема, на сесіях, однак діловодство й далі вестимуть державною мовою", - зазначив Тігу.

Водночас, за словами Тігу, у депутатів виникло доволі багато питань щодо введення норм Закону "Про засади державної мовної політики", зокрема, як назвати мову, адже одні жителі села вважають себе молдаванами, інші - румунами.

"Тому записали в рішенні сесії "румунську (молдавську) мову, - зазначив він, - для села це нічого не змінить, оскільки румуни т молдавани становлять у нас 95% населення, тому і в побуті, і в зверненнях до сільради люди спілкуються рідною мовою. Але документацію ведуть тільки державною мовою".

Тігу зазначив, що в селі немає одностайності в питанні мови навчання в місцевій школі. Вона молдавська, але підручників не вистачає, і в старших класах школярі з деяких предметів мають тільки україномовні підручники.

Тому остаточного рішення сесія не ухвалила. Працівники сільради хочуть провести "просвітню роботу" серед місцевих жителів і дізнатися їхню думку про "мовний" закон. Бухгалтерії сільської ради доручили вивчити питання, скільки коштів і на що саме необхідно буде селу для функціонування румунської мови як регіональної.

Село Тарасівці стало першим селом у Чернівецькій області, яке визнало румунську (молдавську) мову регіональною. Тарасівці одне з найбільших сіл Новоселицького району, населення якого становить 5,2 тисячі осіб.

Нагадаємо, Президент Віктор Янукович 8 серпня підписав 3 липня ухвалений Верховною Радою закон, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, де поширена ця мова.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter