ГоловнаПолітика

Генсек Ради Європи: Україна зобов'язана відпустити Тимошенко і Луценка за рішенням ЄСПЛ

Ягланд впевнений, що Янукович погодиться з рішенням Європейського суду.

Генсек Ради Європи: Україна зобов'язана відпустити Тимошенко і Луценка за рішенням ЄСПЛ
Турбьерн Ягланд
Фото: radiosvoboda.org

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд впевнений, що влада України виконає будь-які рішення Європейського суду з прав людини у справах Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

Про це він сказав в інтерв'ю виданню "Коммерсант-Украина" у відповідь на зауваження, що рішення ЄСПЛ про політичну мотивацію у справі Юрія Луценка не відобразилося на його долі.

"Результат буде! Справа в тому, що український уряд оскаржив рішення ЄСПЛ у Великій палаті суду. Після розгляду апеляції Великою палатою всі повинні будуть слідувати рішенням суду. При цьому ЄСПЛ може вказати владі відпустити ув'язненого, і будь-який уряд в Європі зобов'язаний слідувати судовим рішенням. В іншому випадку в уряду, що не дотримується рішення Страсбурзького суду, виникнуть справжні проблеми", - сказав Ягланд.

Щодо можливого звільнення Тимошенко, на жаль, я не думаю, що це відбудеться— Жозе Мануель Пінту Тейшейра, екс-посол ЄС в Україні, про перспективи виконання Україною рішення ЄСПЛ

Також він нагадав слова Президента Віктора Януковича про те, що він поважатиме рішення Євросуду.

"У випадку, коли Президент особисто завіряє, що буде твердо дотримуватися рішення суду, я не сумніваюся, що це відбудеться", - сказав єврочиновник.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter