ГоловнаПолітика

"ОПОРА" назвала найбільш поширені порушення перед виборами

В організації розповіли про підкуп виборців.

"ОПОРА" назвала найбільш поширені порушення перед виборами
Фото: kievskaya.com.ua

Використання адміністративного ресурсу є найчастішим порушенням під час передвиборної кампанії в Верховну Раду в серпні.

Про це на прес-конференції повідомила координатор виборчих програм громадської мережі "Опора" Ольга Айвазовська.

Згідно з моніторингом організації, в серпні було зафіксовано 109 інцидентів з використанням адмінресурсу у всіх регіонах і 76 - в одномандатних мажоритарних виборчих округах.

Зокрема, серед основних прикладів використання адмінресурсу фіксувалася незаконна участь і вплив посадових осіб на виборчий процес.

На другому місці серед найбільш частих порушень, зафіксованих "Опорою", знаходиться підкуп виборців.

Спостерігачам від "Опори" вдалося зафіксувати 103 випадки в 23 областях і 82 округах.

Зокрема, зафіксовані як прямий грошовий підкуп, так і непрямий (агітація через благодійні фонди, будівництво дитячих майданчиків, реалізація інфраструктурних проектів під егідою того чи іншого кандидата чи партії).

На третьому місці серед порушень - перешкоджання діяльності партій та кандидатів (58 інцидентів в 20 областях і 30 округах).

Не менш поширеним явищем в "Опорі" назвали порушення порядку проведення агітації (42 випадки у 19 областях і 30 одномандатних виборчих округах).

На п'ятому місці серед порушень, виявлених спостерігачами, - силовий ресурс як метод впливу правоохоронних органів на виборчий процес (9 випадків у 8 регіонах і 7 округах).

Нагадаємо, "Опора" назвала ПР найбільшим порушником виборчої кампанії.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter