ГоловнаПолітика

Янукович особисто контролюватиме пошуки останків короля Данила Галицького

Розкопки повинні проводити спільно українська і польська групи вчених-археологів.

Янукович особисто контролюватиме пошуки останків короля Данила Галицького
Фото: Предоставлено пресс-службой президента Украины

Президент України Віктор Янукович узяв під особистий контроль питання організації пошуку останків короля Данила Галицького в Польщі.

Про це сказав радник Президента України - керівник Головного управління з питань міжнародних відносин Адміністрації Президента України Андрій Гончарук, повідомляє прес-служба глави держави.

Відповідної домовленості з польською стороною було досягнуто в рамках візиту в Україну Президента Республіки Польща Броніслава Коморовського в липні 2012 року. Розкопки проводитиме спільна українсько-польська група вчених-археологів на території Замкової гори в м. Холм, де розташований собор Різдва Пресвятої Богородиці.

На виконання відповідних доручень глави держави з польською стороною триває опрацювання організаційних питань, необхідних для початку археологічних досліджень. До цього процесу, зокрема, залучено Римсько-Католицьку Церкву Польщі як власника об'єкта, адміністрацію м. Холм і польських археологів. Триває вивчення архівних документів.

Як відомо, 2014 року виповниться 750 років від дня поховання короля Данила. Українська сторона прагне, щоб відповідні археологічні роботи завершили до цієї ювілейної дати.