ГоловнаПолітика

Посол ЄС: Тимошенко не звільнять навіть за рішенням Євросуду

ЄС сподівається на справедливе рішення суду у справі Юлії Тимошенко.

Посол ЄС: Тимошенко не звільнять навіть за рішенням Євросуду
Фото: telegraf.by

Українська влада навряд чи звільнить екс-прем'єра Юлію Тимошенко після винесення Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ) такого рішення.

Таку думку висловив посол ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра в інтерв'ю "Інтерфакс - Україна".

"Ми не знаємо наперед, яким буде рішення Європейського суду, потрібно його дочекатися. Що стосується можливого звільнення Тимошенко, на жаль, я не думаю, що це відбудеться", - сказав дипломат, відповідаючи на запитання, чи виконає Україна відповідне рішення ЄСПЛ у випадку його ухвалення.

Тейшейра нагадав про ситуацію з колишнім міністром внутрішніх спрв України Юрієм Луценком: "(…) в цьому контексті вже є прецедент з Луценком, коли ЄСПЛ виніс рішення про те, що його арешт є порушенням прав людини. Однак Україна досі це рішення не виконала".

Рішення Європейського суду з прав людини може означати автоматичне звільнення екс-прем\'єра Юлії Тимошенко.— Сергій Власенко, адвокат Юлії Тимошенко

"У нас немає сумнівів, що Європейський суд з прав людини об'єктивно розгляне всі питання. І, безумовно, винесе справедливе рішення про незаконність утримання під вартою, незаконність арешту Юлії Тимошенко", - заявив він

Як повідомляли раніше, 29 серпня, Вищий спецсуд оголосив рішення, яким визнав законним вирок Тимошенко у газовій справі.

Нагадаємо, 28 серпня Європейський суд з прав людини приступив до розгляду скарги екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Слухання проходять у відкритому режим, після їх закінчення подальше обговорення відбудеться за зачиненими дверима. Рішення буде ухвалено на більш пізній стадії.

Нагадаємо, Тимошенко звернулася до ЄСПЛ 10 серпня 2011 року.

Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook