ГоловнаПолітика

Ющенко розповів про похмуре майбутнє економіки України

Він наголосив, що проблемами для економіки України залишаються дефіцит бюджету і дефіцит платіжного балансу.

Ющенко розповів про похмуре майбутнє економіки України
Фото: Макс Левин

Екс-президент, лідер партії "Наша Україна" Віктор Ющенко вважає, що Україна зараз у переддефолтному стані.

Про це він заявив у Тернополі, коментуючи чергове розміщення державою єврооблігацій на 1 мільярд доларів під 7,95% річних після розміщення в липні євробондів на 2 мільярди доларів.

"У нас сьогодні перша проблема - фінансова ізоляція. В Україні не працює жодна міжнародна фінансова програма, а це - "жовта картка". Тобто ще не виганяють із поля, але вже серйозне попередження", - сказав лідер "нашоукраїнців".

"У нас немає співпраці ні з МВФ, ні з Європейським банком ресурсів, ні з Європейським інвестиційним банком. Чекати на фінансову допомогу від цих інститутів підстав немає. Залишається один резерв - верстат, але це дуже погано", - сказав екс-президент.

Він також наголосив, що проблемами для економіки України залишаються дефіцит бюджету і дефіцит платіжного балансу.

"Ми маємо дуже серйозний дефіцит платіжного балансу. Наступний рік у нас починається з того, що ми повинні повернути 5 мільярдів тих кредитів, які брала Юлія Тимошенко під 27-28%. Я думаю, що до цього платежу ніяка допомога міжнародних фінансових організацій до нас не прийде", - уточнив Ющенко.

"Дефіцит бюджету в Україні покривається дорогими запозиченнями в Європі, у нас непомірний дефіцит платіжного балансу і дуже туманні уявлення про те, як ми збираємося його покривати", - уточнив він.

"Валютні резерви опускаються з 37 до 23 мільярдів доларів. Уперше склалася ситуація, коли валютні резерви менші, ніж синтетичні борги уряду і Центрального банку перед міжнародними інвесторами", - констатує екс-президент.

За його словами, він не є оптимістом щодо подальшої долі економіки держави.

"Ви хочете, щоб я зробив прогноз. Та він весь у знаках оклику. Ці процеси вже некеровані, я не чую серйозних відповідей на ці виклики. Міжнародні експерти виставляють Україні четверте місце у світі за переддефолтним станом. Це абсолютно правильна реакція, тому що такими є причинні фактори", - розповів Ющенко.

"Я не хочу бути тією людиною, яка приносить погані новини. Я хочу бути конструктивним щодо стабільності і щодо грошей. Але думаю, що запасів міцності залишилося не так багато", - застерігає він.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter