ГоловнаПолітика

Львівська міськрада попросить КС скасувати "мовний" закон

Розпорядження підписав мер Андрій Садовий.

Львівська міськрада попросить КС скасувати "мовний" закон
Фото: profsoyuz.kh.ua

Львівська міська рада вирішила провести 30 серпня позачергову сесію у зв'язку з набранням чинності закону про засади мовної політики і ухвалити звернення до Конституційного cуду з проханням про визнання неконституційним цього закону.

Розпорядження про це підписав мер Андрій Садовий, сказано в повідомленні міськради.

На сесії депутати мають намір ухвалити відповідне звернення до КС у зв'язку з набранням чинності закону.

"У четвер я збираю позачергове пленарне засідання. Питання №1 - подання до Конституційного суду, адже набрав чинності закон про мови, який, на моє глибоке переконання, - як ніж у спину. Наші юристи пропрацювали цей законопроект, власне, ми готуємо звернення в Конституційний суд", - прокоментував свою ініціативу Садовий.

Також він сказав, що наразі в Конституційний суд не надходили звернення щодо цього закону.

На ухвалення і підписання "мовного" закону гостро відреагувала лише українська еліта, на відміну від більшості українського суспільства. — Ганна Герман, Радник Президента

"Як мене інформували наші юристи, досі таких звернень немає. Була інформація, що ті чи інші ради ініціюють. Щось вони не зовсім впевнено звертаються", - сказав Садовий.

За його словами, Львів завжди мав свою тверду позицію, і ніхто не буде йому вказувати, що робити.

Нагадаємо, 3 липня Верховна Рада ухвалила мовний законопроект, ініційований Партією регіонів (автори - депутати Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов). Законопроект зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин в регіонах, де їх чисельність 10% і вище за 10%.

8 серпня Президент Віктор Янукович підписав цей закон. 10 серпня закон набув чинності.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter