ГоловнаПолітика

Симоненко: легку промисловість потрібно розвивати за допомогою держпрограми

Ідеться про базові сфери.

Симоненко: легку промисловість потрібно розвивати за допомогою держпрограми

Легку промисловість України слід підтримувати за рахунок розвитку базових галузей економіки і, відповідно, зростання купівельної спроможності громадян країни.

Про це завив лідер Компартії України Петро Симоненко під час зустрічі з трудовим колективом Феодосійської панчішної фабрики, повідомляє прес-служба КПУ.

Він наголосив, коли КПУ говорить про необхідність повернути в державну власність низку галузей економіки, то в першу чергу йдеться про базові сфери.

"Легка промисловість може бути в приватних руках або мати іншу форму власності, але її розвиток передусім залежить від купівельної спроможності громадян. А це - розвиток енергетики, хімії, вугільної промисловості. Відповідно, це - робочі місця та заробітна плата", - зазначив Симоненко.

Він також додав, що легка промисловість України може бути цілком конкурентоспроможною у всьому світі, але для цього потрібна державна програма підтримки.

Лідер КПУ роз'яснив, що ця програма включає декілька пунктів.

Перше: гарантія робочого місця, особливо для жінок, з огляду на те, що саме жінки працюють у цій галузі й саме серед жінок в Україні найвищий рівень безробіття.

Друге: наповнення внутрішнього ринку.

Третє: забезпечення підприємств оборотним капіталом і доступними кредитами.

Четверте: через пільги на митниці забезпечувати сучасними технологіями для технічного переоснащення підприємств легкої промисловості, відповідно, підвищення рівня якості товарів.

"Крім того, сировина для легкої промисловості має надходити від сільського господарства країни. Тобто це ціла програма, якої в Україні, на жаль, немає. Цю програму треба реалізовувати, щоб говорити хоча би про мінімальний підйом легкої промисловості", - підсумував Симоненко.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter