ГоловнаПолітика

Україна призупинила видачу Росії підозрюваного в замаху на Путіна

Генпрокуратура дослухалася до рекомендацій Європейського суду з прав людини.

Україна призупинила видачу Росії підозрюваного в замаху на Путіна
Адам Осмаев

Україна призупинила екстрадицію в Росію Адама Осмаєва, якого підозрюють у підготовці замаху на Володимира Путіна.

Як пише у вівторок, 21 серпня, російська газета "Коммерсантъ", це пов'язано з рекомендацією Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Рішення про екстрадицію Осмаєва в Росію було ухвалено 14 серпня - відповідну постанову виніс Апеляційний суд Одеської області, відхиливши скаргу підозрюваного. Осмаєва вже заочно заарештував Лефортовський районний суд Москви.

Проте захист передбачуваного лідера осередку угруповання "Імарат Кавказ" звернувся в ЄСПЛ. У скарзі Європейському суду адвокати зазначили, що в Росії Осмаєв може зазнати катувань і нелюдського ставлення. ЄСПЛ запросив в України документи в цій справі, а на час їх розгляду рекомендував зупинити екстрадицію.

Суд ухвалив це рішення ще в п\'ятницю. Тільки сьогодні ми дізналися про це. Звичайно, рішення Європейського суду має рекомендаційний характер. Але ще не було випадку, щоб до цього рішення не дослухалися— дружина Адама Осмаєва

"Екстрадиція вже була підготовлена, проте оскільки Україною підписано відповідні міжнародні конвенції, міжнародне законодавство для нас є пріоритетним й обов'язковим. Тому процедура була відразу припинена", - повідомив "Коммерсантъ" начальник відділу зв'язків зі ЗМІ української Генпрокуратури Юрій Бойченко.

Якщо ЄСПЛ заборонить екстрадицію, за злочини, в яких російська влада звинувачує Осмаєва, його будуть судити в Україні.

Громадянин Росії Адам Осмаєв і його передбачуваний спільник, громадянин Казахстану Ілля П'янзін були затримані в Одесі в лютому 2012 року. Їх затримали після вибуху у квартирі, де вони, за версією слідства, виготовляли бомби.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter