ГоловнаПолітика

Чеський сенат закликає Україну звільнити "політичних в'язнів"

У країнах ОБСЄ не повинно бути "політичних в'язнів".

Чеський сенат закликає Україну звільнити "політичних в'язнів"
Фото: EPA/UPG

Чеський сенат закликає Україну гарантувати незалежність судової влади та звільнити "політичних в'язнів".

Так верхня палата чеського парламенту приєдналася до схожої заяви, яку перед тим зробив парламент ОБСЄ.

Автори заяви, за яку проголосували в Празі, закликають Україну гарантувати право на справедливий судовий розгляд і дотримання принципу рівності у кримінальному судочинстві. Сенат зазначив, що в країнах ОБСЄ не повинно бути "політичних в'язнів", і закликав Україну звільнити їх.

Сенатори Чеської Республіки також закликали Україну забезпечити належну медичну допомогу, а в разі необхідності - і лікування за кордоном, колишнім українським високим посадовим особам, які перебувають в ув'язненні.

У документі згадано імена Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та Валерія Іващенка.

За резолюцію ввечері 16 серпня проголосував 31 чеський сенатор із 54 присутніх. 22 сенатори утрималися, один був проти.

Нагадаємо, 14 серпня Апеляційний суд Києва замінив вирок Печерського районного суду Києва Іващенкові з 5 років реального позбавлення волі за перевищення службових повноважень на покарання у вигляді позбавлення волі на 5 років під випробувальний термін 1 рік.

Як відомо, сьогодні Луценка засудили до двох років обмеження волі у справі про організацію незаконного стеження під час розслідування отруєння кандидата в президенти Віктора Ющенка.

Раніше, 27 лютого 2012 року, Печерський райсуд Києва засудив Луценка до чотирьох років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter