ГоловнаПолітика

Могильов: кримськотатарська мова може стати регіональною

Прем'єр АРК розповів, чому відклали введення регіональних мов.

Могильов: кримськотатарська мова може стати регіональною
Фото: Макс Левин

Кримськотатарську мову, ймовірно, буде оголошено регіональною мовою в Криму.

Про це прем'єр-міністр Криму Анатолій Могильов сказав журналістам у Сімферополі після закінчення позачергової сесії кримського парламенту.

"Зважаючи на кількість кримськотатарського населення в Криму, кримськотатарську мову, ймовірно, буде оголошено регіональною мовою в автономії", - зазначив Могильов.

За його словами, для імплементації в Криму закону про мови необхідно провести низку організаційних заходів, і саме з цією метою в середу було прийнято відповідну постанову Верховної Ради Автономії.

"Для того, щоб закон імплементувати на території Криму, необхідно провести низку організаційних заходів. З цією метою сьогодні було прийнято постанову Верховної Ради Автономної Республіки Крим для того, щоб ми (Рада Міністрів, - Ред.) опрацювали всі ці речі", - сказав прем'єр Криму.

Також, як вважає Могильов, реалізація цього закону в Криму дасть змогу оголосити російську та кримськотатарську мови регіональними в автономії. За його словами, у разі оголошення російської та кримськотатарської мов регіональними в автономії російською мовою здійснюватимуть дублювання фільмів, друкуватимуть анотації до ліків, бланки всіх установ, у тому числі й комунальних, які нині друкують українською мовою. Водночас прем'єр Криму зазначив: якщо російську мову буде визнано регіональною у Криму, то те саме стосуватиметься і кримськотатарської мови.

Нагадаємо, сьогодні Верхова Рада Криму на позачерговій сесії доручила Раді Міністрів Автономії до 10 жовтня 2012 року внести на розгляд парламенту республіки пропозиції щодо реалізації закону про мови.