ГоловнаПолітика

Могильову вдалося вивчити слово "йок" кримськотатарською

Успіхи прем'єра автономії у вивченні мови корінного народу обмежилися одним словом.

Могильову вдалося вивчити слово "йок" кримськотатарською
Фото: Макс Левин

Голова Ради Міністрів Криму Анатолій Могильов зробив спробу заговорити кримськотатарською мовою, проте сказати йому вдалося лише одне слово.

Про це повідомляє видання "Аргументы недели – Крым".

Відповідаючи сьогодні на прес-конференції на запитання журналіста про те, коли прем'єр почне вивчати кримськотатарську, оскільки перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради АРК Рефат Чубаров пообіцяв із жовтня виступати в парламенті трьома мовами, у тому числі й кримськотатарською, Могильов відповів: "Problem йок".

Своїм висловлюванням англійською та кримськотатарською прем'єр викликав сміх серед журналістів, які не зрозуміли його відповіді, тому перепитали прем'єра. Однак той більше не уточнював.

"Йок" у перекладі з кримськотатарської означає "ні". А "проблеми" кримськотатарською - "меселелер". Якщо Могильов справді хотів відповісти кримськотатарською, то йому слід було б вимовити: "Меселелер йок".

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада Криму на позачерговій сесії доручила Раді Міністрів автономії до 10 жовтня 2012 року внести на розгляд парламенту республіки пропозиції щодо реалізації закону про мови.