ГоловнаПолітика
Спецтема
Парламентские выборы

Опозиція оскаржить рішення щодо Тимошенко і Луценка

Кажуть, що є законодавчі норми.

Опозиція оскаржить рішення щодо Тимошенко і Луценка
Фото: byut.com.ua

Об'єднана опозиція "Батьківщина" оскаржила у Вищому адміністративному суді рішення Київського апеляційного адміністративного суду, який не задовольнив скаргу до ЦВК на відмову зареєструвати колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко та екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка кандидатами в народні депутати.

Про це повідомили в прес-службі партії "Фронт Змін".

Зазначають, що "в апеляційній скарзі, яку від імені Об'єднаної опозиції подав до Вищого адміністративного суду її представник у ЦВК Руслан Князевич, зазначено, що суд під час розгляду справи не застосував положення відповідних статей Конституції України, які є нормами прямої дії".

"Так, ч. 3 ст. 76 Конституції накладає обмеження лише на обрання до Верховної Ради громадянина, який має не погашену і не зняту судимість, але не на його реєстрацію", - сказано в документі.

Також наголошено, що "судом під час ухвалення рішення не застосовано положення ст. 25 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, згідно з яким кожен громадянин повинен без будь-якої дискримінації і без необґрунтованих обмежень мати право голосувати й бути обраним".

Об'єднана опозиція вважає, що суд "також не застосував положення Декларації "Про критерії вільних і чесних виборів", згідно з яким кожен має право брати участь в управлінні своєю країною і повинен мати рівні можливості висунути свою кандидатуру на виборах.

Оскаржити рішення Центральної виборчої комісії - це право будь-якої політичної сили, якщо вона не згідна із цим рішенням— заступник голови ЦВК Андрій Магера

Отже, Об'єднана опозиція "Батьківщина" вимагає скасувати постанову Київського апеляційного адміністративного суду, визнати незаконною постанову ЦВК про відмову в реєстрації Юлії Тимошенко та Юрія Луценка та зобов'язати ЦВК зареєструвати їх кандидатами в народні депутати України від "Батьківщини".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter