ГоловнаПолітика

Янукович увів кримінальну відповідальність за виготовлення зброї

Максимальний термін покарання за такі дії - 12 років в'язниці.

Янукович увів кримінальну відповідальність за виготовлення зброї

Президент Віктор Янукович підписав закон, яким встановлено кримінальну відповідальність за виготовлення зброї, боєприпасів або вибухових речовин.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

Закон доповнює Кримінальний кодекс новою статтею 263-1. Відповідно до неї, незаконне виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї, або незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв караються позбавленням волі на термін від 3 до 7 років.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються позбавленням волі на термін від 5 до 10 років. Покарання за ці дії, вчинені організованою групою, - позбавлення волі на термін від 8 до 12 років.

Окрім цього, внесено зміни до Кримінально-процесуального кодексу, де встановлено відповідальність за крадіжку, привласнення, вимагання основних частин зброї, комплектуючих і складових бойових припасів, вибухових пристроїв, а також за їх носіння, зберігання, придбання, передачу та збут.

Ці злочини зараховано до категорії тяжких. За їх вчинення встановлено відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 7 років.

Нагадаємо, 5 липня Верховна Рада ухвалила відповідний законопроект №10554 в цілому 253 голосами за мінімально необхідних 226. Автор проекту закону - Кабінет Міністрів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter