ГоловнаПолітика

У ПР визнають можливість обрання в парламент Тимошенко і Луценка

Для цього потрібно зняти судимості з обох протягом чотирьох років.

У ПР визнають можливість обрання в парламент Тимошенко і Луценка
Фото: EPA/UPG

У Партії регіонів допускають можливість обрання в парламент VII скликання засуджених до різних термінів позбавлення волі лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко та голови партії "Народна самооборона" Юрія Луценка.

Про це пише "КоммерсантЪ-Украина".

"Це дійсно відповідає чинному законодавству: якщо в той чи інший спосіб звільняється мажоритарний округ, наприклад, депутат складає повноваження, тоді в ньому проводять нові вибори. Але зробити це можна лише протягом чотирьох років", - зазначив перший заступник голови парламентського комітету із законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимир Олійник (Партія регіонів).

"Думаю, що все це просто розмови. Поки Юлія Тимошенко і Юрій Луценко перебувають у місцях позбавлення волі, норми цього закону (про вибори народних депутатів) на них не поширюються, - зазначив заступник комітету Верховної Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Олександр Черноморов (Партія регіонів). - Однак якщо їх звільнять і з них знімуть судимість, про участь у виборах дійсно можна буде говорити".

Нагадаємо, про те, що існує можливість обрання до Верховної Ради VII скликання Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, вчора заявив перший заступник голови парламентської фракції "БЮТ-Батьківщина" Сергій Соболєв.

"Якщо Юлія Тимошенко та Юрій Луценко не зможуть зареєструватися за партійними списками, то протягом наступних чотирьох років можна буде провести позачергові вибори в будь-якому мажоритарному окрузі", - пояснив він. Соболєв уточнив, що зробити це дозволяють норми нового Закону "Про вибори народних депутатів", який, за словами нардепа, будучи "пасткою для влади", передбачає такий вихід із ситуації, що склалася.