ГоловнаПолітика

Уряд розгляне багатостраждальний законопроект про вищу освіту

Новий закон намагаються затвердити вже два роки.

Уряд розгляне багатостраждальний законопроект про вищу освіту

На своєму черговому засіданні в середу Кабінет Міністрів розгляне новий законопроект про вищу освіту.

Про це йдеться в порядку денному засідання уряду.

Відповідний проект закону уряду представить керівник робочої групи, спеціально створеної для підготовки цього документа, ректор Київського національного технічного університету "Київський політехнічний інститут" Михайло Згуровський.

Із співдоповіддю з цього питання виступить перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Сулима.

Кабмін також розгляне законопроект про внесення змін до Податкового кодексу щодо надання пільг вузам і науковим установам, який також представить Згуровський.

Нагадаємо, первинну версію законопроекту "Про вищу освіту" було розроблено Міносвіти 2010 року. Документ, зокрема, дозволяв вузам щорічно проводити перерахунок плати за контрактне навчання з урахуванням інфляції, зберігаючи повний міністерський контроль над діяльністю навчальних закладів. Також узаконювалися правила прийому абітурієнтів на підставі результатів ЗНО, середнього балу атестата та творчого конкурсу. Законопроект викликав критику академічної спільноти й акції протесту студентів, після яких Президент Віктор Янукович доручив доопрацювати документ.

У листопаді 2011 року було підготовлено новий варіант законопроекту, який, зокрема, вводив поняття "плагіат", але не звужував повноваження міністерства і, як і раніше, дозволяв вузам змінювати розмір плати за навчання залежно від індексу інфляції.

28 грудня 2011 року цей документ було зареєстровано у Верховній Раді, але в січні прем'єр-міністр Микола Азаров запропонував провести додаткові консультації зі студентськими профспілками, для чого було створено робочу групу під керівництвом ректора Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут" Михайла Згуровського.

Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook