ГоловнаПолітика

Порошенко вважає реальним підписання УА з Євросоюзом одразу після виборів

Повинна бути одна умова - політична воля.

Порошенко вважає реальним підписання УА з Євросоюзом одразу після виборів
Петр Порошенко
Фото: Макс Левин

Міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко вважає, що Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом можуть підписати наприкінці 2012-го - на початку 2013 року.

Про це він заявив сьогодні на брифінгу журналістам.

"Це можна зробити наприкінці 2012-го - на початку 2013 року. Але має бути одна умова - політична воля", - сказав Порошенко.

При цьому Порошенко наголосив, що Україна у змозі виконати всі вимоги й обіцянки, взяті під час підготовки Угоди про асоціацію.

"Я - єврооптиміст, і я впевнений, що Україна сьогодні у змозі виконати всі без винятку умови та зобов'язання, які вона взяла на себе, коли розробляла та погоджувала Угоду про асоціацію. Йдеться про гармонізацію законодавства, гармонізацію рівня стандартів і про створення відповідних позицій інвестиційного клімату та відповідних стандартів демократії. Сьогодні це потрібно європейцям? Ні, це потрібно українцям. І якщо сьогодні все суспільство, засукавши рукави, працюватиме в цьому напрямку, я впевнений, що це можна буде зробити за доволі короткий проміжок часу", - сказав Порошенко.

Нагадаємо, 19 липня в Брюсселі представники України та Єврокомісії парафували текст Угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та ЄС, яка є невід'ємною частиною Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

20 липня президент Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу і високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон наголосили, що ключ до руху вперед у відносинах Україна-ЄС знаходиться в Києві, а не в Брюсселі.

"Перспективи відносин ЄС-Україна могли б бути дуже хорошими. Але, на жаль, ми зараз переживаємо дуже складний момент, і ключ до руху вперед у наших відносинах знаходиться в Києві, а не в Брюсселі. Наша пропозиція - на столі, що видно з парафування Угоди про асоціацію. Але фундаменту цінностей, необхідного для політичної асоціації, немає. Саме Україна має продемонструвати політичну волю, здійснивши чіткі та конкретні кроки, щоб переламати негативні тенденції, які ми спостерігаємо з 2010 року", - вважають Баррозу й Ештон.

Баррозу й Ештон укотре висловили занепокоєння з приводу незалежності судочинства після судової реформи 2010 року, скасування Конституційної реформи 2004 року, а також вибіркового застосування правосуддя до політичних опонентів.

"Будьмо відвертими - підписання та ратифікація Угоди про асоціацію та ЗВТ будуть неможливими, якщо Україна терміново не зверне увагу на таке різке погіршення демократії та верховенства права. Наразі це стосується випадків вибіркового правосуддя і політично мотивованих переслідувань. Необхідно знайти рішення, які дозволили б пані Тимошенко, панові Луценку й іншим вийти на свободу і брати повноцінну участь у політичному житті. Те саме стосується проведення в Україні парламентських виборів цієї осені згідно з міжнародними і європейськими стандартами демократичних виборів. Намір України запросити повноцінну місію міжнародних спостерігачів за виборами під керівництвом ОБСЄ-БДІПЛ дуже вітається", - наголосили керівники ЄС.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter