ГоловнаПолітика

Держобвинувачення не бачить причин закривати справу Луценка

Екс-міністр перервав терміни давності вчиненням іншого злочину.

Держобвинувачення не бачить причин закривати справу Луценка
Виктор Клименко
Фото: nso.org.ua

Державне обвинувачення у справі Юрія Луценка не вважає, що терміни давності для притягнення до відповідальності екс-глави МВС за службову недбалість минули.

"Як відомо, закон обмежує терміни, протягом яких людину може бути притягнуто до відповідальності", - пояснив представник держобвинувачення Віктор Клименко.

"Але закон також визначає, що закінчення давності переривається, якщо до закінчення визначених законом строків особа вчиняє новий злочин. В такому випадку обчислення давності починається з дня вчинення нового злочину. Це стосується і справи Луценка також", - пояснив він.

Він також підкреслив, що в будь-якому випадку закриття кримінальної справи за строками давності не є реабілітуючою обставиною.

Як повідомляли, 20 липня на судовому засіданні Печерського районного суду прокуратура перекваліфікувала обвинувачення Луценка зі статті про зловживання владою або службовим становищем (ч.3 ст.364 Кримінального кодексу України) на статтю про службову недбалість (ч.1 ст.367 КК).

Таким чином прокуратура "пом'якшила" звинувачення, оскільки ст.367 КК передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком до 3 років, тимчасом як ст.364 КК передбачає більш жорстку санкцію.

Адвокат екс-міністра Олексій Баганець вважає, що справу проти його підзахисного за зміненим звинуваченням може бути закрито вже в серпні поточного року у зв'язку із закінченням терміну давності.

За словами Баганця, 3-річний термін давності, який передбачено для притягнення до кримінальної відповідальності за ст.367 Кримінального кодексу України (службова недбалість) закінчується близько 6-8 серпня 2012 року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter