ГоловнаПолітика

Україна розраховує на прагматизм українсько-лівійських відносин

Посол вважає, ситуація із засудженими українцями не вплине на відносини між державами.

Україна розраховує на прагматизм українсько-лівійських відносин

Україна сподівається на прагматизм у відносинах із Лівією після парламентських виборів, що минули в країні.

Про це сказав посол України в Лівії Микола Нагорний в інтерв'ю виданню "День".

"Для України позитивом є те, що до влади прийшли помірні ліберальні сили... Ми сподіваємося, що зараз до влади прийшли прагматики, з якими ми будемо співпрацювати, і тоді співробітництво дійсно буде здійснюватися на підставі взаємності", - зазначив він.

Посол також зазначив, що відносини України та Лівії за правління Муаммара Каддафі були неефективними і заполітизованими, однак нова влада має намір проводити відкритішу зовнішню політику.

"Усі ми пам'ятаємо 100 тис. га землі (які Україна мала виділити Лівії для вирощування зерна) і участь України в нафтогазових проектах у Лівії... Тоді було багато сенсаційних проектів, проте до практичної реалізації справа так і не дійшла", - додав Нагорний.

За словами посла, питання українців, затриманих і засуджених у Лівії, не вплине на відносини між державами.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що вважає пріоритетним у розвитку українсько-лівійських відносин вирішення питання засуджених у Лівії українців.

4 червня військовий суд Триполі засудив 19 українців до 10 років тюремного ув'язнення за звинуваченням у пособництві силам Каддафі під час громадянської війни, внаслідок якої того скинули.

МЗС прогнозує розгляд судом у Лівії апеляції на вирок українцям щонайшвидше в серпні-вересні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter