ГоловнаПолітика

6% українців готові голосувати за гроші

За даними соціологів, кандидати не роблять ставку на студентів.

6% українців готові голосувати за гроші
Фото: comments.ua

6,2% виборців готові проголосувати за кандидатів у депутати, які запропонують їм подарунки (продуктові чи побутові набори) або гроші.

Про це свідчать результати дослідження електоральних уподобань, проведеного GFK Ukraine у червні 2012 року.

Примітно, що таких виборців серед жінок більше, ніж серед чоловіків (6,9 проти 5,5%). Найбільше людей, готових отримати подарунок, - серед 20-29-річних, найменше - у групі 40-49 років (9,0% проти 3,4%). При цьому кияни лідирують серед тих, хто готовий голосувати за винагороду (11,9%), а також серед тих, хто проголосував би наступного тижня за Партію регіонів.

Водночас 52% респондентів зазначили, що подібна пропозиція не вплинула б на їхнє рішення щодо того, за кого голосувати. Найбільше таких серед людей із вищою освітою (62%) і на Заході (62%), найменше - на Півдні (38%).

29% респондентів не голосували б за таких кандидатів.

Найбільш неприйнятною підтримка кандидата за гроші є для виборців партії УДАР (37% серед них не схильні приймати подібні пропозиції), серед студентів (35%) і людей середнього віку.

Натомість подарунок від представників кандидатів узяли б 30% потенційних виборців, 54% - відмовилися б. Відчутно більше тих, хто взяв би подарунок, серед студентів (36%), однак серед них і найменше число тих, хто проголосував би за такого кандидата.

Згідно з даними, 61% селян відмовився б від подарунків проти приблизно 48% жителів великих міст.

Окрім того, 5,6% українців розповіли, що представники кандидатів пропонували їм подарунки або гроші цьогоріч. Найбільше таких серед непрацюючих або пенсіонерів (близько 8% у кожній групі) і тих, хто має базову або середню освіту. Водночас жодному студентові кандидати не пропонували гроші або подарунки.

Нагадаємо, більш ніж третина українців іще не визначилася, за кого проголосує на майбутніх парламентських виборах.