ГоловнаПолітика

Герман відповіла Колесніченкові в дусі "читати треба більше"

При цьому чиновниця з АП обмежилася лише натяками, уникнувши прямих порад або звинувачень.

Герман відповіла Колесніченкові в дусі "читати треба більше"
Фото: youtube.com/user/MrsHannaHerman

Радник Президента Ганна Герман висловилася щодо порушеної нардепом від Партії регіонів Вадимом Колесніченком теми чистоти української мови.

Вона навела цитату Вольтера про мову, в якій він говорить про необхідність "доглядати за нашим садом" і зауважила: "Але хто тепер читає Вольтера?"

"Надіслав мені Мойсей Фішбейн сьогодні вранці переклади Миколи Лукаша з Фредеріка Гарсія Лорки: "Шість поезій по-галіційськи". І це було так мило з його боку. Ні-ні, жодного натяку на "діалекти"! Просто - про Галичину, не про мою, не українську, а про ту, яку любив Фредеріко Гарсія Лорка. Ту, про яку він писав:

Над Галіцієв у небі

Вже світає зоря рання

Чиста Діва плине в море

Там же її дому брама…

"Гарно, чи не так? - запитала Герман і додала: - Або ось, називається "Колискова для Росалії Кастро":

Я проти львівсько-галицьких діалектів, які засмітили сьогодні засоби масової інформації. Я не вважаю, те, що нам пропонують, українською мовою. Це відрижка тієї частини України, яка колись була постійно під чиїмось гнітом— Вадим Колесніченко, нардеп від ПР

Уставай, моя, леліє,

Бо юж когут зорю піє!"

Герман зазначила, "що так тонко в українській Галіції, тобто Галичині, писав, може, хіба що Маркіян Шашкевич або Богдан-Ігор Антонич ..."

"Але хто тепер читає Лорку чи Шашкевича? Антонича чи Калинця - і поготів. І власне в цьому полягає проблема. Саме тому про чистоту мови говорять так, як уміють, використовуючи доступну лексику. А був один український депутат, який на ту ж тему, - про необхідність піклуватися про нормативну літературну українську мову - говорив так:

"Як парость виноградної лози

Плекайте мову. Пильно й ненастанно

Політь бур’ян. Чистіша від сльози

Вона хай буде".

"Так про мову говорив народний депутат Максим Рильський", - наголосила пані Герман.

Нагадаємо, напередодні народний депутат від фракції Партії регіонів Вадим Колесніченко в ефірі телеканалу ICTV заявив, що не вважає українською мовою "діалекти", якими говорять у Галичині.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter