ГоловнаПолітика

ПАРЄ нагадала Україні про невиконану обіцянку

В асамблеї стурбовані відсутністю змін у Кримінальному кодексі.

ПАРЄ нагадала Україні про невиконану обіцянку
Фото: Пресс-служба Президента Украины

Співдоповідачки ПАРЄ Майліс Репс і Марієтта Пурбе-Лінден шкодують, що досі не змінено статті 364 і 365 Кримінального кодексу України.

Про це йдеться в інформаційній записці співдоповідачок за підсумками візитів в Україну 26-30 березня і 14-18 травня, затвердженій сьогодні на засіданні Моніторингового комітету ПАРЄ у Страсбурзі.

Співдоповідачі нагадують, що в січні цього року у своїй резолюції ПАРЄ рекомендувала Україні змінити ці статті Кримінального кодексу, однак українська влада пообіцяла вирішити питання шляхом підготовки нового Кримінального кодексу, який планує представити на початку 2013 року.

"Тим часом влада змінила чинний Кримінальний кодекс з метою "гуманізації покарань за економічні злочини". Ці зміни дійсно замінили ув'язнення за виключно економічні злочини штрафами. Ми висловлюємо жаль, що статті 364 і 365 не були змінені також", - йдеться в записці.

Нагадаємо, за статтями 364 і 365 Кримінального кодексу засуджено кількох колишніх членів українського уряду, зокрема, екс-прем'єр-міністра Юлія Тимошенко, колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і колишнього т.в.о. міністра оборони Валерія Іващенка.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter