ГоловнаПолітика
Спецтема
Евро 2012

Хорошковський купив євродепутатам квитки у віп-ложу на фінал Євро?

Ніхто з 50 запрошених не погодився.

Хорошковський купив євродепутатам квитки у віп-ложу на фінал Євро?
Фото: http://donbass.ua

Перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський ініціював запрошення в Україну декількох євродепутатів на Чемпіонат із футболу.

Про це свідчить офіційний лист, отриманий брюссельськими чиновниками і електронною поштою, і в "паперовій версії". Нижче подано переклад листа, який потрапив до рук LB.ua.

"Цього літа Україна і Польща прийматимуть європейський футбольний чемпіонат. Це стане грандіозною подією не тільки для людей, які люблять футбол, а й для всіх українців, послідовних у своїх європейських прагненнях.

Я впевнений, що Україна та Польща разом продемонструють новий приклад регіонального співробітництва і дружби. Євро-2012 стане святом для європейського спорту та європейської ідеї.

Я переконаний, що чемпіонат дозволить європейцям відвідати Україну і краще зрозуміти її європейське устремління.

У зв'язку з цим я хотів би запросити вас відвідати Україну в червні-липні 2012 року. Чемпіонат дає нам можливість не тільки подивитися футбольні матчі, а й також обговорити основні виклики в контексті угоди Україна-ЄС та інші теми двосторонніх спільних інтересів.

Я сподіваюся скоро побачити вас у Києві.

Щиро ваш, перший віце-прем'єр України Валерій Хорошковський".

Сам лист за підписом першого віце-прем'єра - шаблонна форма. У коментарях до нього, однак, уточнено: запрошуюча сторона надає квитки на фінальний чемпіонат Євро-2012, причому у віп-сектор. Яким чином купували квитки - державним коштом чи з особистих коштів пана Хорошковського, точно невідомо. Редакція LB.ua звернулася з відповідним запитом в офіс першого віце-прем'єра, ми очікуємо отримати відповідь найближчим часом.

За наявною інформацією, додаткові консультації з депутатами з приводу поїздки на фінал Євро-2012 проводив також депутат Європарламенту від Латвії Олександр Мирський, який, за словами джерел LB.ua, позиціонує себе як лобіст, що нібито надає платні консультаційні послуги. Співрозмовники LB.ua у Європарламенті називають пана Мирського одним з основних консультантів Валерія Хорошковського в Брюсселі. Утім, даних про укладення ними будь-якого офіційного контракту немає.

Імовірно, саме закордонні консультанти підказали першому віце-прем'єрові ідею з придбанням віп-квитків на фінал, що нібито допоможе заручитися симпатією євродепутатів. Усього, за відомостями LB.ua, йшлося про 50 запрошених, для яких купили квитки. Однак, як удалося з'ясувати, ніхто з євродепутатів, які отримали зазначений лист, не прийняв запрошення.

Зараз вартість квитка у віп-зону на фінальний матч, який відбудеться в Києві, становить 6 тис. 900 євро з людини (або 4 тис. 900 за один квиток для групи з 10 і більше осіб). Таку інформацію озвучив представник УЄФА, який відповідальний за офіційний продаж віп-квитків. Разом із тим в організації зазначили, що зараз вільних місць у віп-ложі немає.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter