ГоловнаПолітика

Грищенко розповів про головування України в ОБСЄ

Глава МЗС виступив на засіданні у Відні.

Грищенко розповів про головування України в ОБСЄ
Фото: Макс Левин

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко представив у Відні програму головування України в ОБСЄ 2013 року.

Про це повідомили в прес-службі ОБСЄ.

Згідно з повідомленням, програма була представлена на засіданні Постійної Ради організації.

Також наголошується, що Грищенко підкреслив вірність України просуванню цінностей організації та реалізації зобов'язань у політично-військовому, природоохоронному, економічному та гуманітарному вимірах її діяльності.

За словами українського міністра, в політичній сфері Україна сприятиме відкритості, прозорості та співпраці.

"Це особливо важливо для безпеки тих країн-учасниць ОБСЄ, які не входять у жоден з політично-військових альянсів", - цитує Грищенка прес-служба ОБСЄ.

Крім того, український міністр висловився за заснування нового діалогу між країнами-учасницями ОБСЄ щодо фундаментальних принципів майбутнього контролю за конвенційною зброєю.

Грищенко виступив за посилення ролі ОБСЄ у врегулюванні "заморожених" конфліктів і, зокрема, Придністровського.

"Стабільне і довгострокове врегулювання заморожених конфліктів в ареалі ОБСЄ може бути досягнуто виключно мирними засобами", - підкреслив він.

В економічній і природоохоронній сфері міністр пообіцяв під час головування основну увагу зосередити на питаннях наслідків діяльності в сфері енергетики на стан навколишнього середовища, а також на питаннях енергоефективності та розвитку енергетики з відновлюваних джерел.

Грищенко відзначив і важливість підтримки гуманітарної діяльності ОБСЄ, а також висловився за необхідність посилення координації ОБСЄ з основними партнерами.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter