ГоловнаПолітика

Томенко: депутати не підтримають закон про мови у разі особистого голосування

Політик назвав мовну політику "регіоналів" передвиборної політтехнологією.

Томенко: депутати не підтримають закон про мови у разі особистого голосування

Заступник голови Верховної Ради, один із лідерів партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" Микола Томенко переконаний, що законопроект № 9073 "Про засади державної мовної політики" не затвердять у другому читанні за умови особистого голосування депутатів.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби віце-спікера.

Томенко коментував розгляд питання про мовну політику у вівторок в ефірі радіо "Ера-FM".

Необхідно йти на компроміси, можливо, не дуже для мене приємні як для україномовної людини, але такі, які вводять захисні механізми для української та забезпечать мовні права для національних меншин.— Леонід Кравчук, президент України (1991-1994)

"Якби було виконано конституційну норму особистого голосування, то в парламентської більшості не було б жодного шансу на прийняття законопроекту про мовну політику. Багато депутатів навіть із Партії регіонів проти цього законопроекту, і під час розгляду вони будуть відсутні в сесійній залі, а їхні картки проголосують. Я вже не кажу про депутатів із групи "Реформи заради майбутнього" та позафракційних", - зазначив віце-спікер.

На його думку, законопроект підготовлено непрофесійно, науково-експертне управління Ради, за словами Томенка, підготувало документ на 15 сторінок, в якому переконливо доведено, що цей проект закону неконституційний.

Віце-спікер переконаний, що законопроект є політтехнологією Партії регіонів напередодні виборів.

Нагадаємо, голова фракції ПР Олександр Єфремов допускає розгляд парламентом законопроекту про мовну політику у другому читанні 4-5 липня.

Опозиція має намір не допустити затвердження законопроекту про мовну політику в цілому.

5 червня Рада ухвалила в першому читанні законопроект про мови Ківалова-Колесніченка.

Проектом встановлюється офіційне використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, де поширена ця мова.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter